Yapısal Kablolama Hizmeti

Yapısal Kablolama

Yapısal kablolama ürünleri; akıllı ev sistemleri, aydınlatma, güvenlik kamera sistemleri, geçiş kontrol sistemleri, rack kabinet, seslendirme ve acil anons sistemleri, telefon / santral sistemleri, tv / uydu sistemleri ve yangın alarm sistemleri ürünleri ile birlikte zayıf akım sistemleri içerisinde yer almaktadır.

Teknolojinin hız kesmeden sürekli olarak gelişmesi, kurumsal ağların, verinin yanında ses, video ve diğer grafik tabanlı uygulamaları da destekleyebilecek seviyede olması zorunluluğu beraberinde getirmektedir.

Bütün bu uygulamaların yer aldığı bilgi sisteminin üstüne kurulacak olan yapısal kablolamanın önemi bu nedenle oldukça fazladır.

Tüm çözümlerimiz için ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

Dolayısı ile bir işletmenin bilişim alt yapısının her biriminin düzenli ve verimli bir şekilde çalışabilmesi için yapısal kablolamaların kaliteli ürünler kullanılarak alanında uzman kişilerce projelendirilmesi ve uygulanması gerektiğini unutmayınız.

Eriza Bilişim Sistemleri olarak, müşterilerinden aldığı güvenin getirdiği sorumluluk ve marka anlayışı ile kurumlara özel projeler tasarlıyor ve projelendiriyoruz. Bu paralelde iletişim dünyası için hayati önem taşıyan yapısal kablolama projelerinde kurumların otomasyonunu sağlarken, ses, veri ve görüntünün taşınmasını da mümkün kılıyoruz.

Doğru Çözüm !

Kaliteli ve iyi projelendirilmiş yapısal kablolama sayesinde, binada bir kez yapılacak olan, iletişim altyapısı sonucunda her yeni teknolojiye sürekli yatırım yapmaya gerek kalmamakta ve mevcut yapı üzerinden ekstra maliyet ve iş kaybına da sebebiyet verilmemektedir.

Çalışkan Bilişim Teknolojileri; yapısal kablolamanın o işletmeyi ya da binayı çok uzun yıllar yatırım yapmayı gerektirmeyecek şekilde tasarlanması gerektiğinin bilinciyle, sistemin en verimli şekilde çalışabilmesi için gereken en kısa, en doğru ve en güvenilir yolu bulup, uygun donanımları kullanarak uzun vadeli çözümler sunmaktadır.

Yapısal Kablolama uygulama alanlarımız

  • Data Kablolaması
  • Şebeke ve UPS Enerji Kablolaması
  • Telefon Kablolaması
  • Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri Kablolaması
  • Güvenlik Sistemi Kablolaması
  • PVC ve Metal Kablo Kanalı Uygulamaları
Yapısal Kablolamanın Avantajları

Yapısal kablolamada; bilgisayar, yazıcı, güvenlik kamerası vb. her tür aktif sistem aynı kablolama üzerinde çalışabilmektedir. Yapısal kablolama sistemleri için verilen uzun süreli sistem performans garantisi  uzun dönemde maliyeti düşürmektedir. Yapısal kablolama; büyük boyutlardaki verinin iletimini ve paylaşılmasını desteklemektedir. Patch panelde yapılan basit bir port değişi ile herhangi bir data noktası ya da telefon hattı kolaylıkla taşınabilir. Yapısal kablolama üzerinde oluşan problemler ve arızalar kısa sürede tespit edilebilir. Sistem yönetimi çok daha kolay bir şekilde yapılmaktadır. Kablolar karmaşık görüntüsünden kurtularak daha az yer kaplar ve kolay düzenlenir.

Yapısal Kablolama Aşamaları
Çalışkan BT

Yenilikçi Çözümler