Hoşgeldiniz.

Web Tasarım Nedir ? | Düzce’de Web Tasarım Hizmeti

Web Tasarım Nedir ?

Web tasarım ; Kişi yada kurumları tanıtmak amacı ile hazırlanan internet sitelerini tasarlayan profesyonel kişilere denir, kişilerin yada kurumların, kendilerini, ürünlerini, hizmetlerini tanıtmak amacıyla kurulmuş yada oluşturulmuş sanal (online) sistemlere “Web sitesi” adı verilir. Bu kurulmuş yada oluşturulmuş sanal (online) sistemleri kişilerin veya firmaların istediği şekilde tasarlanması, düzenlenmesi, işlerine “Web tasarım” adı verilir. Web sitenin arama motorlarına erişilebilirliğini ve aratıldığında en üstte çıkmasını sağlayan, grafik ve metinlerin bir araya geldiği düzgün ve kaliteli bir çalışmadır. Yani burada sınırsız bir kütüphaneden bahsediyoruz. Böyle bir kütüphanenin içinde her türlü iyi ve kötüsünü bulmak birkaç saniyelik iştir, bunlardan önce bu uçsuz bucaksız bir kütüphanenin içersindeki rahatlığı ve kullanıcıya mümkün olduğu kadar ulaşabilmek web tasarımcının hedefidir.

Başarılı Bir Web Tasarımının Olmazsa Olmazları Nelerdir ?

 • Sadelik ve düzen : Web sitesinde kullanılan grafik ve metinlerin gözü yormayacak şekilde belli bir düzende kullanılması gerekmektedir. İnternet siteniz sade oldu diye üzülmenize gerek yok, sadelik ve ulaşılabilirlik kullanıcıların sizi tercih etmesini sağlar, sade bir tasarım ile anlatılmak istenen daha açık bir şekilde kullanıcıya sunulur ve aranan bilgiyi kullanıcı daha kısa sürede bulabileceği için bu özellik kullanıcının web sitenizde daha uzun süre kalmasına yarıyacaktır.
 • Kolay kullanım : Web sitenizde görselliğin önemi oldukça fazla iken kolay kullanımın önemi’de o kadar fazla olmalıdır. Web sitenizde fazladan ek yüklemeler ile çalışan eklentilerden veya yazılımlardan kaçınmalısınız, kullanıcılar ek yazılımların güvenli olmadığını düşüneceklerdir bundan ötürü web sitenizin güvenilir olması çok önemlidir. Sitenizde kullandığınız butonlar ve linkler kullanıcının kolay erişebileceği yerlerde olmalıdır.
 • Zengin içerik : Sitenizde vermek istediğiniz bilgiyi detaylı ve anlaşılır olarak sunmak sizin yararınıza olacaktır bunun yanında vermek istediğiniz bilgileri görsellerden ve tüm materyallerden faydalanmak sitenizi içerik olarak zenginleştirecektir. Sitenize giren ziyaretçiler aradıklarını daha kısa zaman zarfında bulabilecektir ve bunun sayesinde size daha uzun süreli ziyaret derinliği sağlayacaktır bu sayede diğer sitelerden bir adım önde olacaksınız.
 • Mobil uyumlu web tasarım : Teknoloji gelişmeye devam ettikçe web tasarımcıların piyasada kullanılan tüm çözünürlüklere ve boyutlara internet siteleri sorunsuz çalışması için çaba sarf ediyor. Genellikle desktop, tablet ve mobil versiyon olarak üç şekilde tasarlanır, mobilden giren ziyaretçiler genellikle sitelerde gezerken zorluk yaşarlar eğer o site mobil uyumlu bir site değilse içerikleri okumak için yakınlaştırmak zorunda kalırlar.
 • Seo uyumlu web sitesi : Web sitelerini aratarak bulduğumuz güncel arama motorlarına şirin görünmekle kalmayıp bu işin otoritesi gibi durmak maksadıyla yapılan web sitesini şekillendirmek diyebiliriz.
 • Fontlar ve içerikler : Yazı tipleri (fontlar) web sitelerinde son derecede önemli bir yer almaktadır bunun yanında kabul gören yazı tipleri kullanılmalıdır.
 • Anlamlı url uzantıları : Url uzantıları ziyaretçilerin gözünü yormaması lazımdır ve karmaşık olmamalıdır. Örneğin ; “https://caliskanbilisim.com.tr/blog/” bunun gibi url uzantıları ziyaretçilerin hem gözünü yormaz hemde güzel durmaktadır.

 

Düzce Web Tasarım :

Düzce’de bulunan sayılı web tasarım şirketlerinden birisiyiz ve web tasarım alanında tecrübeli çalışanlara sahibiz bununla birlikte, bize yeni katılmış çalışanları alanlarında yetiştirerek bünyemizde barındırıyoruz.

Referanslarımız :

 1. zmgrup.com
 2. zen-yapi.com
 3. duzcehavadis.net
 4. garantiotoekspertiz.com
 5. okev.tv
 6. 81burada.com